Kerevizli Tavuk Salatası Tarifi

Kerevizli Tavuk Salatası Tarifi
Kerevizli Tavuk Salatası Tarifi

Degerli Lezzet Ustası Takipçilerimiz bgün yine bir kış sebzesi olan kerevizin tavukla muhteşem uyumundan ortaya çıkan Kerevizli Tavuk Salatası‘nın tarifini sizlerle paylaşacağız. Bu sayede sizlerle hem sağlıklı hem de harika bir kış sofrasında bulunabilecek vazgeçemeyeceğiniz bir kış salatasıtarifi sunmuş olacağız.

Kerevizli Tavuk Salatası Tarifi Malzemeleri

  1. 1 Adet Bütün Tavuk Göğsü
  2. 3 Adet Kereviz
  3. 1 Kâse yoğurt
  4. 1 Tutam maydanoz
  5. 4-5 Yemek Kaşığı Mayonez
  6. Karabiber
  7. Pul Biber
  8. Tuz

Kerevizli Tavuk Salatası Tarifi Yapılışı

Salatamızı hazırlamak için işe önce tavuğumuz ile başlıyoruz. Elimizde bulunan tavuk göğsünü güzel bir şekilde tenceremizde haşlıyoruz. Haşlanmış olan tavuk göğsünü biraz soğuttuktan sonra elimizle lif şeklinde parçalıyoruz. Tuz ve karabiber ilave ederek harmanlıyoruz. Böylece Kerevizli Tavuk Salatası‘nın tavuk kısmını halletmiş oluyoruz.

 Daha sonra derin ve geniş bir kaseye mayonez ve yoğurdumuzu koyup iyice çırpıyoruz. Kerevizlerimizi birer parça halinde soyup kalın bir şekilde rendeden geçiriyoruz.( Kerevizimizin birini soyup rendeledikten sonra hemen yoğurt ve mayonez dolu kasemize koyup karıştırıyoruz. Daha sonra aynı işlemleri sırasıyla diğer kerevizler için uyguluyoruz Böylece kerevizlerin kararmasını engellemiş oluyoruz.) Hazırlamış olduğumuz bu karışımı salata tabağımıza alıyoruz. Daha sonra üzerine lif halindeki tavuklarımızı serpiştiriyoruz. Son olarak pul biberimizi ve ince ince kıydığımız maydanoz ile salatamızı süsledikten sonra Kerevizli Tavuklu Salatamızı misafirlerimizle buluşturmak üzere soframıza alıyoruz. Kereviz beklediğinde lezzeti kaçan bir sebzedir bu nedenle Kerevizli Tavuk Salatası yapıldıktan hemen sonra tüketilmelidir.

Tarife Puan Verin

4.8/5 lezzetli (4 oy)

Yemek Tarifi İle Alakalı:

kerevizli tavuk | kış yemekleri | tavuk tarifleri | tavuk yemekleri

Yeni Eklenen Tarifler

Yemek Tarifleri Uygulamasını İndirin

Yorum yapmayı unutmayın :)

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz.
Lezzet UstasıYemek Tarifleri